Ümraniye Klima Tamir Bakım Servisi

Ümraniye Klima Tamir Bakım Servisi

Ümraniye Klima Tamir Bakım Servisi Peker Teknik olarak Havaların soğuması ile kullanımına son verilen klimalarınızın bakım ve onarımı ile ilgili önemli uyarılarda bulunmak istiyoruz. Bilindiği üzere klimalar dört mevsim kullanım alanı bulunan cihazlardandır. Ancak Hizmet alanımız olan İstanbul İlinde kışın doğal gaz ile çalışan kombili sistem ile ısınmak tercih edildiğinden, bölge olarak ev ve iş yerlerinde kullanılan klimalar genellikle sadece yazın sıcak aylarında kullanılmaktadır.

Ümraniye beyaz eşya servisiniz olarak  yapmış olduğumuz bakım onarım çalışmalarından edindiğimiz genel kanı müşterilerimizin, klimalarının kullanım ve bakımıları hakkında bilgilendirilmediği anlaşılmıştır. Yeni satın alınan bu ısıtma-soğutma sistemleri ,ilk İki üç aylık kullanım dönemlerinde sorunsuz olarak çalıştırıldıktan sonra ertesi yıl yaz aylardında tekrar çalıştorılmak üzere kapalı tutulurlar. Ancak Kullanım hatalarından kaynaklı en önemli kısım klimaların kapalı olarak geçirdiği sürelerde oluşmaktadır.

Klima kullanıcıları bilmelidir ki; farklı mevsimlerde değişik ısı geçişleri esnasında klimaların flitreleri etkilenmektedir. Klima mekanizmalarında bulunan filitre ve serpantin kışın yoğun rüzgar ve yağış nedeni ile toz ve pislik ile dolmaktadır. Yaz sonunda klimasını kapatıp gelecek yaz aylarında tekrar kullanmak üzere bekleyen müşterimiz, malesef yaz geldiğinde klimasını kullanıma açmaya çalıştığında hem maddi hem hijyen açısından büyük bir zarar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bizler beyaz eşya tamir ve bakım servisi olarak he ekonominizi hem sağlığınızı güvende tutmak adına çaba göstermekteyiz.

Klimalarınızın bakım ve onarımı için çalıştırmak için mevsimlerinin beklenmemesi gerektiğini, mutlaka dönemsel bakım ve kontrollerinin yetkili bakım firmalarına ulaşılarak düzenli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Her ne sebeple olursa olsun cihazlarınıza kendiniz müdahale etmemelisiniz. Klima bakım servisleri siz müşterilerinin ekonomik kayıplar yaşamamanız ve sağlığınızı riske atmamanız için çalışmaktadırlar.

Isı değişiklikleri klimanızın üzerinde tahribat ve kirliliğe neden olduğundan,  Ümraniye Beyaz Eşya Servisi olarak biz müşterilerimiz tarafından klima bakımı için  arandığımızda öncelikle klimanızın temizliğini yapıp, ardından klimanızın içide bulunan soğutma gazının ölçümünü yapıyoruz. Klimalarda soğutucu gazın işletme basıncı önemle dikkat edilmesi gereken konulardandır. Bu basınç eğer normal değerlerde değilse, hem klimanızın soğutma sistemi verimsiz çalışır hem de olması gereken seviyede soğutma yapabilmek için klimanız yoğun elektrik sarfiyatında bulunur. 

Enerji sarfiyatının önüne geçilmesi için klimalarınızın mutlaka yılda en az yaz ve kış aylarından önce bakım ve onarımının yetkili klima tamir bakım servisince yapılması gerekmektedir. Cihaz üzerinde bulunan hafif tozlar dığında klimanızın içine elektrik süpurgesi tutmak cihazınızdaki bazi parçaların yerinden oynamasına neden olacaktır. Klimanızın bakım onarım giderinden tasarrup ediyorum derken bir anda yoğun elektrik sarfiyatı, soğutma gazı orantısızlığı, toz püskurtma, sıcak soğuk hava karışıklığı gibi klimanızın üzerinde daha ciddi bozulmalara yol açabilirsiniz. Klima bakımlarınızı düzenli yaptırarak ilerde doğabilecek yüksek elektrik sarfiyatını aza indirebilir ayrıca klimanızda meydana gelecek hasarlarda kullanılması gereken yedek parçalara ödeme yapmak zorunda kalmayacağınızı bilmenizi isteriz.  

Garanti kapsamında olsun veya olmasın hizmet bölgemizin tüm İstanbul İl ve İlçelerini kapsadığını bilmenizi isteriz. Klimalar sağladıkları konforun yanında düzenli klima bakım ve temizlikleri yapılmadığında sağlığınız için tehlikeli cihazlar olmaktadır. Beyaz eşya servisi olarak bakım ve onarım esnasında siz müşterilerimize sağlığınız açısından klimaların kaç dereceye kadar çalıştırılmasının uygun olduğu ve yönleri ile en verimli enerji tasarrufunun nasıl sağlanacağı konusunda bilgilendirmelerde bulunmaktayız.